VISCOUNT CHORUM 90

Twoje organy, twój dźwięk

Chorum 90 firmy Viscount, z 3 manuałami i 51 wygodnie kontrolowanymi rejestrami, zapewnia najnowszą technologię próbkowania dźwięku w sektorze organów cyfrowych. Znakomity dźwięk w połączeniu ze współczesną estetyką sprawiają, że ten Viscount jest tak zaskakujący, jak łatwo jest dostępny. Niezależnie od tego, czy jest to kościół szukający wysokiej jakości produktu, czy organista z ograniczonym budżetem, linia Chorum jest po prostu właściwym wyborem.

Wprowadzenie

Chorum 90 to 3 manuałowe organy z 32 nutowym pedałem, 47 rejestrów + 4 rejestry orkiestrowe. Instrument wyposażony w zamykaną żaluzję i z kunsztownie dopracownym wysokiej jakości kontuarem. Jest idealnym instrumentem dla zaawansowanych uczniów lub kościołów o ograniczonym budżecie.

Linia Chorum Viscount jest wyposażona w nową technologię ARTEM (Advanced Real TEchnology Music), potężny „samplowy” generator dźwięku, zdolny do wiernego odtwarzania autentycznych dźwięków organów piszczałkowych. Ta zaawansowana technologia jest w stanie z niezwykłą wiernością odtwarzać dźwięk wytwarzany przez piszczałki organów zbudowanych przez najwybitniejszych twórców organów na świecie. Możliwe jest łatwe wybieranie różnych stylów organowych, odtworzenie środowiska odsłuchu za pomocą „Modelowania pomieszczenia”, a tym samym wybór rodzaju organów zgodnie z osobistym gustem i repertuarem muzycznym, który ma zostać wykonany. Ustawienia organów są łatwo dostępne, edytowalne i zapamiętywane poprzez wyświetlacz graficzny na panelu przednim. W skrócie: nie jest możliwe otrzymać więcej organów z próbkowaną technologią niż Viscount Chorum 90.

Detale

Mebel

Świetny włoski kunszt w specjalnej cenie.

Chorum 90 jest wyposażony w elegancki drewniany kontuar, pulpit muzyczny, przesuwaną żaluzję z zamkiem i dopasowaną ławką. Jest dostępny w różnych wykończeniach: laminat jasny dąb, laminat ciemny dąb, jasny dąb pokryty prawdziwym drewnem (Deluxe), ciemny dąb pokryty prawdziwym drewnem (Deluxe).

Pedał

Seria pedałów odpowiednia dla każdej części świata.

Bez względu na to, w której części świata się znajdujesz, Viscount ma odpowiedni pedał: 32 nuty proste, proste wklęsłe i promieniste wklęsłe.

Kontuar

Pokrętła, wahliwe włączniki rejestrów, pistony kciukowe, pistony nożne i wyświetlacz zapewniają skuteczną kontrolę nad całym instrumentem. Przyciski, wahliwe włączniki do aktywacji lub dezaktywacji rejestrów, pistony i wszystkie inne elementy sterujące zostały zaprojektowane i rozmieszczone ergonomicznie, aby szybko i łatwo reagować na żądania użytkowników. Wyświetlacz znajduje się po prawej stronie urządzenia. Dostępnych jest wiele przycisków ustawień kombinacji i ogólnych. Układ jest elegancko zintegrowany z instrumentem, aby umożliwić szeroki zakres możliwości i personalizacji, wszystko jest w zasięgu ręki.

Wysokiej jakości klawiatura Tracker Action.

Chorum 90 jest wyposażony w klawiatury 3 x 61 klawiszy „Tracker Action”. Znając znaczenie klawiatury w klasycznych organach, wybraliśmy jej komponenty z najwyższą starannością. Wrażenie dotykowe zapewniane przez klawiaturę to „Tracker Action”, czyli jak w najlepszych mechanicznych organach tradycyjnych. Czułość dotyku jest również przydatna w przypadku brzmień orkiestrowych lub MIDI. Dla najbardziej wymagających organistów Chorum 90 jest również dostępny z opcjonalnymi drewnianymi klawiaturami, w tym z wyjątkowymi AWK.

Generacja dźwięku

Nowa technologia ARTEM stworzona przez Viscount.

Linia Chorum firmy Viscount jest wyposażona w nową technologię ARTEM (Advanced Real TEchnology Music).

 

Więcej informacji...

– Zaawansowane, poprawiliśmy nasze umiejętności próbkowania i obliczeń.

– Rzeczywisty, powstały dźwięk jest dokładnie taki jak dźwięk prawdziwych organów piszczałkowych.

– Technologia, zaangażowaliśmy się w najnowszą technologię cyfrowej generacji dźwięku.

– Muzyka, od ponad 100 lat muzyka jest naszą pasją.

Z tego powodu ARTEM jest potężnym próbkowanym generatorem dźwięku zaprojektowanym przez Viscount we Włoszech, zdolnym do wiernego odtwarzania autentycznych dźwięków tradycyjnych organów.

Chorum 90 jest wyposażony w 188 rejestrów próbkowanych, podzielonych na cztery banki pamięci, każdy z 47 własnymi i niepowtarzalnymi brzmieniami, które pozwalają wybierać między stylami: barokowy, barokowy północnych Niemiec, romantyczny i symfoniczny.

Chorum 90 jest wyposażony w osiem programów do symulacji środowiska imitującego pomieszczenie, dzięki którym można wybrać idealne środowisko pasujące do pożądanego stylu muzycznego. Za naciśnięciem jednego przycisku możesz całkowicie zanurzyć się w otoczeniu danego kościoła i grać w pożądanej historycznej konfiguracji.

Nagośnienie

Nagłośnienie wysokiej jakości

Wewnętrzne nagłośnienie zostało zaprojektowane tak, aby emitować niesamowicie mocny i głęboki dźwięk. Ustawienie akustyczne zostało zaprojektowane w celu zapewnienia doskonałej jakości dźwięku nawet przy niskich częstotliwościach w ograniczonej przestrzeni i przy ograniczonej głośności. 5 głośników napędzanych jest 3-kanałowym systemem wzmacniającym: 2 x 60 watów + 1 x 100 watów.

Dostępne są wyjścia audio do podłączenia dodatkowych zewnętrznych kolumn głośnikowych. Oczywiście Chorum 90 ma gniazdo słuchawkowe, dla tych, którzy na przykład muszą grać nie przeszkadzając innym osobom.

Połączenia Wejścia/Wyjścia

Liczne połączenia dla każdej potrzeby

Duży wybór zewnętrznych połączeń jest elegancko i wygodnie umieszczony pod klawiaturą. Poza standardowymi połączeniami, wejściem MIDI, słuchawkami i wejściami stereo, istnieje także pamięć USB do zapisywania i ładowania ustawień audio i dźwięku w formacie pliku MIDI. Potencjometry kontroli głośności głównej i pogłosu są dogodnie umieszczone po obu stronach panelu wyjściowego. Z tyłu instrumentu znajdują się inne dodatkowe wyjścia audio dla: subwoofera i dwóch par opcjonalnych głośników zewnętrznych. Zewnętrzny dźwięk można regulować za pomocą niezależnych 7-punktowych korektorów dla każdego kanału.

3 pedały ekspresji

Instrument posiada 3 pedały ekspresji, które dzięki płynnemu i precyzyjnemu uruchamianiu pozwalają kontrolować głośność manuału I, głośność manuału III i programowalne 16-poziomowe CRESCENDO.

Dane Techniczne

Specyfikacja

 

 

Manuały:

3 manuały z opatentowaną klawiaturą „Tracker Touch” z regulowaną dynamiką dla MIDI jak i

głosów orkiestrowych

Głosy organowe

47 klapkowych rejestrów głosowych bazujących na nowej technologii ARTEM z

dodatkowymi głosami orkiestrowymi.

Pedał

32 nuty pedał prosty, opcjonalnie dostępny także wklęsły lub pedał radialny AGO

Wzmacniacze wewnętrzne

2 wzmacniacze po 60 Watt i 1 wzmacniacz o mocy 100 Watt dla 5 głośników

wewnętrznych.

Pedał ekspresji

2

Crescendo

16 stopni programowane

Funkcje pomocnicze

 

Pistony kciukowe

6 generalnych dla wszystkich manuałów i klawiatury nożnej + 6 fabrycznych dla każdego manuału i pedalu. Instrument dysponuje 16 bankami pamięci.

Kombinacje razem

96 kombinacji ogólnych sterowanych manualnie jak i za pomocą sekwensera + 384 kombinacje fabryczne.

Pistony nożne

9 pistonów nożnych

Pilot

Wyświetlacz

 

Wyświetlacz

128 x 64 pixel, podświetlany

 

 

Regulacja głośności

Regulacja dla każdego manuału i pedału

Tremulant

3, dla każdego manuału, regulowana siła i prędkość

Pogłos

8 różnych rodzai

 

 

 

 

Efekt dynamicznej klawiatury

Tak

Temperacje

Kirnberger II, Kirnberger III, Werckmeister III, Werckmeister IV, Werckmeister V, Vallotti,

Silbermann I, Silbermann II, Kellner 1975, Meantone, Meantone pure minor third, Zarlino,

Sauveur I, Sauveur II, Barca, Rameau, Pythagorean; z programowanym tonem podstawowym

Zamiana manuałów

Manuał I – manuał II

Połączenia kombinacji

Tak

Programowane wyjścia audio

Przekierowanie manuałów i pedału na poszczególne wyjścia lub stereo z możliwością dodatkowych wyjść antyfonalnych

Regulacja głośności zew.

5 kanałów, osobno regulowanych poprzez wyświetlacz

equalizer

siedmiotaśmowy dla wewnętrznego i zewnętrznego nagłośnienia. na zewnętrznych

wyjściach regulowany osobno dla każdego 4 zewnętrznych kanałów audio,

aktywna regulowana zwrotnica przy osobnym wyjściu na subwoofer.

Programowane MIDI

Tx/Rx Midi Ch., Tx/Rx Midi Filtr, Send PG, Keyb. Midi Velocity: programowane

Sekwenser

Do nagrywanie i odtwarzania utworów w formacie MIDI z funkcją ouverdabing. Sekwenser

zawiera także fabryczne utwory DEMO + 200 wgranych Polskich pieśni liturgicznych.

Obsługa plików

Kopiowanie, wgrywanie, zapisywanie, zmiana nazw plików, kasowanie itd., i system operacyjny

Linux

Zabezpieczenie

Zabezpieczenie organów własnym hasłem

 

Wyjścia i wejścia

 

Wejścia

MIDI in out thru; słuchawki; USB; Stereo aux in; wejście mikrofonowe z regulacją

głośności

Wyjścia

 

4 programowalne wyjścia audio; dodatkowe wyjście na subwoofer z aktywną zwrotnicą.

Obudowa

 

Wykonanie

W wersji Delux konsola jest wykonana w dębie jasnym lub dębie ciemnym z 32. nutowym pedałem i ławką ze schowkiem jak i  pulpitem na nuty.

Wersja laminowana dostępna jest w kolorze dębu ciemnego lub jasnego w niesamowicie niskiej cenie.

Szer. x Wys. x Głęb.

z pedałem

cm 144x121x114

Szer. x Wys. x Głęb.

bez pedału

cm 144x121x69

Waga

136 kg

 

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas teraz!